10 cytatów z Pisma Świętego, które mnie prowadzą

10 cytatów z Pisma Świętego

Poznaj 10 cytatów z Pisma Świętego, obok których nie potrafię przejść obojętnie. Podnoszą mnie na duchu, nadają kierunek, a kiedy trzeba prostują myślenie. Kształtują moje zachowanie i krzepią, kiedy zaczyna brakować sił.

Taki zestaw zawsze mieć warto pod ręką. Najlepiej nauczyć się go na pamięć, by mieć do niego dostęp w każdej sytuacji.

1Za każdym razem, kiedy tracę siły…

„Lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą” (Iz 40, 31)

2Kiedy los jest zmienny…

„Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku” (Flp 4, 12-13)

3Kiedy myślę o prawdziwym szczęściu…

„Nie nazywaj szczęśliwym przed śmiercią, bo człowieka poznaje się dopiero w ostatniej chwili” (Syr 11, 28)

4Kiedy kusi mnie chęć oceniania innych…

„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą” (Mt 7, 1)

5Kiedy mi nie wychodzi postanowienie poprawy…

„Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę” (Rz 7, 19)

6Kiedy za mało się staram…

„Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.” (Ap 3, 15-16)

7Kiedy uczestniczę w nieprzyzwoitych rozmowach…

„O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, ani o tym, co haniebne, ani o niedorzecznym gadaniu lub nieprzyzwoitych żartach, bo to wszystko jest niestosowne. Raczej winno być wdzięczne usposobienie.”
(Ef 5, 3-4)

8Kiedy bardzo czegoś pragnę…

„O cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię” (J 14,13-14)

9Kiedy jest naprawdę ciężko…

„Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?” (Rz 8,35)

10Kiedy nie chcę czegoś zrobić…

„Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.” (1 Kor 10, 31)

Pisma ŚwiętegoO 10 cytatów z Pisma Świętego, które są dla mnie szczególnie ważne, zapytał mnie poprzez swojego bloga Mateusz z „Bóg, honor & rock`n`roll!”.

Ja z chęcią poznałbym 10 cytatów najważniejszych dla Marcina Jakimowicza (redaktora „Gościa Niedzielnego” i autora książki „Pan Bóg? Uwielbiam! 44 dobre wiadomości”, z którym niedawno miałem przyjemność przeprowadzać wywiad) i… dla ciebie, Drogi Czytelniku. Jeśli chcesz się nimi podzielić, napisze je proszę w komentarzu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o