7 sposobów „online”, jak ogarnąć relację z Bogiem

relację z Bogiem

Postęp technologiczny sprawił, że na każdym kroku mamy mnóstwo okazji do… rozwijania relacji z Bogiem za pośrednictwem sieci społecznościowych, blogów czy aplikacji mobilnych. Sprawdź, które serwisy warto znać i śledzić.

Jak ogarnąć relację z Bogiem – sposoby online

1. Aplikacje mobilne

Jeśli masz smartfona, to zapewne towarzyszy Ci na każdym kroku. Gdziekolwiek się znajdziesz, jezuicka aplikacja „Modlitwa w drodze” pozwoli Ci zatrzymać się nad Słowem Bożym, podanym w formie audio. Tekstową wersję Biblii znajdziesz w aplikacji Pismo Święte PL, w dodatku z brewiarzem i modlitewnikiem. Moim najnowszym odkryciem jest aplikacja PrayPlan, jedyna płatna w tym zestawieniu. Dzięki niej nigdy nie zapomnisz, że obiecałeś się za kogoś pomodlić.

Sprawdź:
Modlitwa w drodze
PrayPlan
Pismo Święte PL

2. Subskrypcje SMS-owe lub e-mailowe

Wolisz starsze formy komunikacji? Powinna spodobać Ci się usługa Błogosławiony SMS oraz SMS z nieba. Jeśli je zasubskrybujesz, codziennie otrzymasz (za darmo!) sms-a z cytatem biblijnym lub myślami świętych. Z kolei Setting Captives Free (posiada wersję polskojęzyczną) to bardzo rozbudowany serwis pomagający zwalczyć uzależnienia – zwłaszcza te związane ze sferą seksualną.

Sprawdź:
Błogosławiony SMS
SMS z nieba
Setting Captives Free

3. Duchowe „ćwierki” na Twitterze

„Polskim Twitterem” rządzą nie tylko fani One Direction, politycy i dziennikarze, ale również duchowni. Tweetują często, mądrze i w dużej sile liczebnej. Ich reprezentantem jest konto Duchowni Online, które z okazji ważnych wydarzeń chrześcijańskich organizuje akcje oparte o specjalny hashtag, np. #BożeCiało. Poza tym warto śledzić konto serwisu chrześcijańskiego Stacja7.pl oraz profil Dominikanów, którzy w każdym miejscu w internecie potrafią zostawić bardzo wartościowy ślad.

Sprawdź:
@duchowni
@DominikaniePl

@Stacja7pl

duchowniTT

4. Grupy chrześcijańskie na „Fejsie”

Czasami trudno znaleźć odpowiednią wspólnotę w „realu”. W takiej sytuacji można dołączyć do chrześcijańskich grup na Facebooku, liczących nawet kilkadziesiąt tysięcy członków. Nie wstydzę się Jezusa i Ciekawe linki dające światło prawdy to nie tylko miejsca do wymiany wartościowych linków, ale także sprzyjające zawieraniu wartościowych znajomości. Moja ulubiona grupa? Bez wątpienia Pogotowie modlitewne, gdzie zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje modlitwy i będzie gotowy pomodlić się za mnie.

Sprawdź:
Pogotowie modlitewne
Nie wstydzę się Jezusa
Ciekawe linki dające światło prawdy

[reklama_wpis]

5. Biblijne serwisy online

Prawdziwą kopalnię wiedzy biblijnej oferuje serwis Orygenes.pl. To portal, do którego internauci rozmiłowani w Słowie Bożym będą chcieli wracać. W nieco lżejszej formie tematykę biblijną podejmują serwisy Czas na Biblię oraz TwojaBiblia.pl. Ten drugi oprócz rozważań biblijnych zawiera interaktywną wersję Pisma Świętego, m. in. z funkcją komentowania wybranych fragmentów i losowania cytatu.

Sprawdź:
TwojaBiblia.pl i Komentarze.TwojaBiblia.pl
Orygenes.pl
Czas na Biblię

TB

6. Chrześcijańskie blogi

Poważne sprawy, poważne odpowiedzi PS-PO.pl to wyjątkowy blog ze względu na unikalne połączenie duchowości ojców Pustyni z nowoczesnymi formami przekazu. Pozycja obowiązkowa dla osób, którym zależy na osobistym rozwoju. Z nie wszystkimi poglądami autora bloga Pochwalony.eu mogę się zgodzić, lecz zawsze chętnie czytam jego teksty. W sam raz do porannej kawy w chrześcijańskim klimacie. Pustynia Serc? To blog z pogranicza duchowości i psychologii, skupiający społeczność lubującą się w wizualnym przekazie treści religijnych. Do tej części dopisałbym jeszcze Jak Ogarnąć, ale to by było na tyle, jeśli chodzi o autoreklamę ;)

Sprawdź:
PS-PO.pl
Pochwalony.eu
Pustynia Serc

7. YouTube, Vimeo i… SoundCloud dla Chrystusa!

Każdy z polecanych poniżej kanałów zasługuje na subskrypcję. Czapki z głów dla ich autorów, którzy na każdym kroku pokazują, że kościół katolicki świetnie sobie radzi w internetowej rzeczywistości. Nic tylko klikać i oglądać! No i słuchać, w przypadku Dominikanów, którzy ze swoją kaznodziejską misją zawitali nawet do serwisu SoundCloud!

Sprawdź:
Franciszkanie TV
BoskaTV
Stacja7
Langusta na palmie
Dominikanie

Jeśli wolisz bardziej tradycyjne formy dbania o pogłębianie relacji z Bogiem, przeczytaj 11 sposobów „offline”, jak ogarnąć relację z Bogiem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Makulka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Makulka
Gość

Dzięki za ciekawe linki nie wszystkie miejsca znałam. Modlitwę w drodze i Langustę słucham prawie codziennie. O Ps-Po.pl zapomniałam, trzeba będzie do tego wrócić.