Blog Jak ogarnąć w całkiem nowym wydaniu!

Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy mogę zaprezentować nowe oblicze Jak Ogarnąć. Mam nadzieję, że zmiany, które wprowadziłem na blogu, przypadną ci do gustu.

Dlaczego zmiany?

Odpowiedzią na to pytanie jesteś… ty! Kiedy w połowie zeszłego roku tworzyłem Jak Ogarnąć, wierzyłem, że blog „chwyci” i znajdzie swoją grupę czytelników (tak też się stało, za co ci serdecznie dziękuję!). Zdecydowałem się wtedy na prosty szablon, by mój zapał do pisania nie został ostudzony przez kwestie techniczne. I wiem, że na tamten czas była to dobra decyzja.

jak ogarnąć
Pierwsza wersja bloga Jak ogarnąć

Jednak przez te kilka miesięcy dojrzałem jako bloger. Wiem, w jakim kierunku chcę zmierzać i rozwijać Jak ogarnąć. Jako że udało mi się zarobić pierwszą „kasę” na blogu, postanowiłem zainwestować ją w nowy (bardziej profesjonalny i zaawansowany) silnik oraz design strony. Tak, by korzystanie z niej było jeszcze przyjemniejsze i – mam nadzieję – zachęcające do częstszych odwiedzin.

Nowa szata Jak ogarnąć i symbolika logo

Najbardziej widoczna zmiana sama rzuca się w oczy. To oczywiście design, który moim zdaniem jest teraz znacznie przyjemniejszy i wygodniejszy, co dobrze widać także w mobilnej wersji bloga.

Całkiem nowe jest także logo Jak Ogarnąć, zaprojektowane przez mojego przyjaciela Dawida Cmoka, którego prace graficznie zyskują coraz większą sławę w różnych częściach świata (zachęcam gorąco, by śledzić jego talent). To dla mnie zaszczyt, że zgodził się je dla mnie przygotować.

Ważnym elementem nowego logo jest litera O, która przypomina „oko”. To symbol opatrzności Bożej, której całkowicie powierzyłem moje życie (czyli także dalsze losy bloga) oraz przyglądania się z chrześcijańskiej perspektywy najważniejszym sprawom. Czyli takim, które chcę poruszać na łamach Jak Ogarnąć.

jak ogarnąć
Jak ogarnąć A. D. 2015 :)

Nowa tematyka, kategorie, Słowo Boże oraz newsletter

Poszerzona zostanie także tematyka bloga. Nadal jego ważną częścią będzie oczywiście rozwój osobisty, ale pojawi się więcej tematów lifestyle`owych. Bo chrześcijaństwo to sposób życia. Tak wspaniały, że warto go szerzej pokazywać.

Ponadto uporządkowałem kategorie wpisów, a niektóre z nich zyskały nowe nazwy. I tak dawna PoTrawka, będąca przeglądem ciekawych znalezisk w sieci, stała się Przeglądarką, Wyzwania to od teraz Siłownia. Posty związane z książkami i filmami rozgościły się w kategorii Przy kawie, te publicystyczne w Reflektorze, a miejscem ściśle duchowych tekstów jest kategoria Wiara.

W menu pojawił się dział Słowo Boże, gdzie znajdziesz czytania liturgiczne na aktualny dzień. Polecam często tam zaglądać, bo nie da się słyszeć głosu Boga, bez karmienia się słowami Pisma Świętego. Nie byłbym też sobą, gdybym nie zachęcił cię do słuchania muzyki chrześcijańskiej (stąd playlista video na stronie głównej).

Na koniec pragnę zaprosić cię do zapisania się na newsletter Jak ogarnąć. Dzięki niemu otrzymasz najwcześniej powiadomienia o nowych postach oraz inne materiały dostępne tylko dla subskrybentów.

[FM_form id=”1″]

I obiecuję, że kolejne niespodzianki są w drodze. Miłego korzystania z nowej wersji Jak ogarnąć!

Jak Ci się podoba nowa wersja bloga?

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jak ogarnąćKamil Lipiński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil Lipiński
Gość

Wersja desktopowa jest równie przyzwoita co mobilna. Wrzuć zdjęcie na podstronę „o nas”.

Jak ogarnąć
Gość

Będzie! Jestem umówiony na specjalną sesję foto. Spokojnie, nie będzie aktów ;)