Czy dobrze radzisz sobie z pieniędzmi? Potrafisz się nie zadłużać i zbytnio nie przywiązywać do swojego stanu posiadania? Czy twój portfel już się nawrócił? Jeśli nie, kurs finansowy Crown pomoże ci oddać finanse Bogu.

Natura problemów finansowych

Skąd biorą się problemy z zarządzaniem finansami? W dużej mierze z braku odpowiedniej edukacji finansowej. Nabycie takich umiejętności nie jest jednak wystarczające. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do oddania swojego portfela Bogu.

Nie chodzi tutaj o to, by całe swoje oszczędności przeznaczać na konto „jedynego słusznego radia” ;) Raczej o to, by w sprawach finansowych opierać się na nauce zaczerpniętej z Biblii i zaufaniu do Bożej Opatrzności. W kontekście życia wiecznego ma to kluczowe znaczenie.

Efekty życia bez „nawróconego portfela”

W epoce wszechobecnej i szybkiej konsumpcji, jesteśmy narażeni na popełnianie ryzykownych i nie zawsze dobrych decyzji finansowych. Skutkiem tego jest życie od „wypłaty do wypłaty”, nadmierne zadłużenie konsumenckie, coraz więcej godzin spędzanych w pracy, by zarobić na bieżące życie oraz spłatę długów. To powoduje narastający stres i konflikty rodzinne, uczucie pustki i bezsensu naszej pracy oraz wywołuje choroby o podłożu psychicznym, jak i fizycznym.

„Niech was nie posiada to, co posiadacie, ale duchem nad tym panujcie.” Św. Grzegorz Wielki

Dlatego mądrości do zarządzania pieniędzmi powinniśmy szukać przede wszystkim w Biblii. Ona mówi bardzo dużo i bardzo dokładnie o pieniądzach. O naszym stosunku do niego, pokusach duszy i ciała, błędach, ale i… o dobru, jakiemu mogą się one przysłużyć.

7 powodów, dla których warto oddać swoje finanse Bogu:

1. „Złapanie” perspektywy nieba dla swojego życia – czyli jak to, co robię tu na ziemi, ma wpływ na moje obecne życie, życie ludzi z mojego otoczenia, ale też na moją wieczność.

2. Odpowiednie ustawienie siebie w relacji z Bogiem Stwórcą i Właścicielem. To nie tylko przywrócenie właściwej perspektywy zależności, ale i nauka odpowiedzialności za powierzone dobra.

3. Poznanie prawdziwego celu i znaczenia naszej pracy, dzięki czemu przestaje być ona dla nas głównie męcząca „harówką”, która chcemy odbębnić byle jak, byle do przodu. Praca staje się błogosławieństwem, szansą do chwalenia Boga i pomocy innym ludziom.

4. Kontrola i zmniejszenie naszych wydatków poprzez poznanie ukrytych motywacji, które kierują naszym procesem wydawania pieniędzy. Rozpoczęcie oszczędzania i pomnażania dóbr.

5. Zrodzenie się pragnienia uwolnienia się od długów jako przyczyny zniewolenia finansowego i duchowego.

6. Oddanie finansów Bogu uruchamia w nas wdzięczność i chęć dzielenia się tym, co mamy, i pomagania innym ludziom.

7. Inwestowanie w przyszłość naszych dzieci poprzez właściwą edukację finansową już od najmłodszych lat. Po to, by w dorosłym życiu wiedziały co robić z posiadanymi pieniędzmi i nie powielały błędów rodziców. To wyposażenie dzieci w narzędzia niezbędne do odpowiedzialnego i samodzielnego życia.

Kurs finansowy Crown – ja się na to piszę!

Powyższe 7 powodów to argumenty, które przedstawiła mi Monika Sacewicz, organizatorka konferencji „Biblia o finansach” oraz instruktorka metody Crown. Czy do mnie trafiają?

Owszem, a jeszcze bardziej świadectwa ludzi i moich przyjaciół, którzy przeszli przez taki kurs. I widzą w swoim życiu efekty. Przy najbliższej możliwej okazji z chęcią odbędę taki kurs, by i mój portfel doznał nawrócenia!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o