Masz odwagę to przeczytać? Jeśli tak, dotknij Boga! (+KONKURS)

Ten tekst jest sponsorowany, ale opinie i rekomendacje jak zawsze szczere :)

Dotknij Boga
Fot. Patryk Świątek / Wydawnictwo Znak

Ta książka miażdży! Jeśli masz odwagę ją przeczytać, musisz liczyć się z tym, że może całkowicie zniszczyć twój dotychczasowy sposób myślenia. Mimo tego nie wahaj się i dotknij Boga!

Szalona podróż, na którą bym się nie odważył

Odważyłbyś się bez grosza (i karty płatniczej) przy duszy wyruszyć stopem w podróż po Polsce? Czy  czułbyś się choć trochę pewniej, gdybyś za „przystanki” na mapie tej szalonej wyprawy wybrał sobie wspólnoty wierzących, które zajmują się, np. opieką nad osobami bezdomnymi czy niepełnosprawnymi?

Nie trzeba mieć szczególnej wyobraźni, żeby stwierdzić, iż nie jest to najbardziej rozchwytywana oferta turystyczna. Przyznam szczerze, że obecnie nie mam w sobie tyle odwagi, by z niej skorzystać…

Na szczęście jej solidne zapasy posiadał Patryk Świątek (współautor bloga Paragon z podróży). Jego zapiski, udokumentowane w książce „Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym zostało tylko szczęście”, są niezwykle wciągające i niebezpieczne dla utartych schematów myślowych. Grożą mentalną rewolucją, bo opisy niecodziennych spotkań z ludźmi, którzy są tak ubodzy, że mogą dzielić się jedynie szczęściem, pozostawiają po sobie trwały ślad.

Wejdź tam, gdzie inni nawet nie zaglądają. I dotknij Boga!

Książka Świątka zaprasza w nieznane i rzadko uczęszczane miejsca na duchowej mapie Polski. Nie znajdziesz w niej watykańskiego przepychu czy spektakularnej mistyki rodem z Fatimy. W zamian jest smród ubrań uzależnionych od alkoholu bezdomnych, wątła nadzieja na lepsze jutro w oczach narkomanów, najszczerszy na świecie uśmiech niepełnosprawnych dzieci i szaleństwo kierowcy tira, który zamieszkał z „Tarzanem”.

Dotknij BogaJednocześnie z każdym kolejnym kilometrem przebytym przez Patryka, coraz mocniej wyczuwalne jest działanie niesamowitej łaski Bożej. Mimo tego, że znany bloger-podróżnik przełamuje wiele tematów tabu i zagląda w miejsca, od których znaczna część społeczeństwa najchętniej odwraca wzrok!

Kup książkę Dotknij Boga 25% taniej!

Jego książka to również skuteczne antidotum na problemy współczesnego społeczeństwa konsumpcyjnego. Czujesz się przytłoczony pracą w korporacji, zbombardowany nadmiarem informacji i elektroniki, jesteś ciągle niezadowolony z tego, co posiadasz lub nie potrafisz się niczym cieszyć dłużej niż przez chwilę?

Powinieneś razem z Patrykiem udać się na duchowe peryferia. Do tych ludzi, którym zostało już tylko szczęście. To wśród nich, będziesz mógł dotknąć Boga.

I najpełniej zrozumiesz słowa:

„Bo byłem głodny, i daliście mi jeść; byłem spragniony, i daliście mi pić; przybyszem byłem, a przygarnęliście mnie; nagi – a odzialiście mnie; zachorowałem, i odwiedziliście mnie; znalazłem się w więzieniu, a przyszliście do mnie” (Mt 25, 35-36)

.

UWAGA! Trzy książki „Dotknij Boga” do wygrania

„Dotknij Boga” jest książką, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Dlatego chciałbym się nią z Tobą podzielić. Jak? Razem z Wydawnictwem Znak przygotowałem zabawę, w której do zgarnięcia są 3 egzemplarze książki Patryka Świątka (jeden uczestnik może wygrać tylko jedną sztukę).

Jak wygrać książkę? Napisz w komentarzu do tego wpisu, w jakie miejsce Polski lub świata chciałbyś się udać, by dotknąć Boga i uargumentuj dlaczego akurat tam. Masz czas do 15 czerwca br. do godziny 23:59. Po upływie tego czasu wybiorę 3 odpowiedzi (pod uwagę wezmę, m. in. ilość głosów oddanych na komentarz), a ich autorów obdarzę egzemplarzami niesamowitej „Dotknij Boga”.