Jak osiągnąć szczęście? Teraz i na wieki? Osiem błogosławieństw to Chrystusowy program na życie, który zachwyca, ale i może przerażać. Sprawdź, jak przesłanie Syna Bożego z „Kazania na Górze” rozumie Marcin Zieliński, charyzmatyk i lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.

Osiem błogosławieństw, czyli… niezrozumiały pomysł Boga na szczęście?

Słynna przemowa Jezusa wygłoszona podczas nauczania na jednym z galilejskich wzgórz, zwanym później Górą błogosławieństw, stawia sprawę jasno. Droga, która wiedzie do szczęścia, nie jest łatwa. Wiąże się z wyrzeczeniami i cierpieniem, czyli tym od czego dzisiejszy świat za wszelką cenę chce uciec.

Wystarczy spojrzeć na treść „Kazania na Górze”, by pojąć w lot, że dla kreatorów współczesnych przekazów medialnych jest to zdecydowanie bardziej temat do wyszydzenia niż „lifestyle” do wypromowania.

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. 
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. 
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. 
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. 
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. 
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. 
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.” (Mt 5, 3-10)

Osiem błogosławieństw

A jak jest naprawdę? Czy „Osiem błogosławieństw” to nauka sprzed wieków rzeczywiście aż tak bardzo oderwana od teraźniejszości, że niemożliwa jest do zastosowania? A może po prostu nie rozumiemy jej we właściwy sposób?

Odpowiadając sobie na te pytania warto sięgnąć po najnowszy cykl filmów Marcina Zielińskiego z serii „Góra ośmiu błogosławieństw”, który promuje książkę skierniewickiego charyzmatyka o takim samym tytule.Czy filmy Zielińskiego sprawiają, że „Osiem błogosławieństw” staje się dla Ciebie bardziej zrozumiałe i przystępne? A może uczynisz je Twoją własną receptą na szczęście?

W najbliższym czasie opublikuję jeszcze jeden tekst związany z książką Marcina Zielińskiego o błogosławieństwach. Tak by Jezusowy program na szczęście stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i zachęcający do wdrożenia go w życie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o