Potrafisz dziękować? Nawet za rzeczy trudne?

dziękować

Nauczyć się dziękować – to jedno z najważniejszych zadań w rozwoju duchowym. Bo wdzięczność jest jak niezawodny klucz otwierający skarbiec Bożej łaski.

Inspiracja:

„Nie ma niczego, co czyniłoby tak godnym człowieka Bożych darów, jak ustawiczne okazywanie wdzięczności Bogu za otrzymane dary.” – Św. Bonawentura 

 

Ćwiczenia:
1. Przygotuj listę 10 rzeczy, za które chcesz podziękować Bogu. Jeśli „zatniesz się” na czwartym czy piątym powodzie, nie rezygnuj. W tym ćwiczeniu chodzi o to, by znajdować nawet najmniejsze powody do wdzięczności. Najlepiej, jeśli to ćwiczenie stanie stałym punktem twojej codziennej modlitwy.

2. Napisz swoją modlitwę dziękczynną, którą możesz mieć zawsze pod ręką. Postaraj się także podziękować Bogu za trudne rzeczy, które cię spotykają. Tego typu uwielbienie może usunąć nawet największą trudność! Przykład takiej modlitwy znajdziesz w tekście „Dziękczynienie – wykorzystaj jego potęgę”.

Skomentuj: Jak często dziękujesz Bogu? Za co najbardziej jesteś Mu wdzięczny?

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jagna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jagna
Gość

Chciałabym być z Nim w kontakcie nie bieżąco, ale to zwykle wieczorem uświadamiam sobie komu mam być wdzięczna. I dziękuję za to, co najtrudniejsze – serce tego nie czuje, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że On wie, co robi :)