Wyzwanie #1: 30-dniowy kurs dziękczynienia

wyzwanie

Mam dla Ciebie wyzwanie. Jego cel to nauczenie się postawy wdzięczności, bez względu na okoliczności życiowe. Spróbujesz?

Ale o co chodzi?

Założenie wyzwania jest proste. Przez 30 kolejnych dni na instagramowym profilu będę publikował fotografie rzeczy lub spraw, za które jestem wdzięczny Bogu. Zdjęcia te oznaczę hashtagiem #30dniDziękczynienia. Nie będą one zbiorem jedynie tych absolutnie topowych powodów do wdzięczności, bardziej chodzi o to, by codziennie znaleźć nowy powód do dziękczynienia – nawet jeśli miałby dotyczyć błahostki.

Wyzwanie #1: dołączysz?

Praktykowanie dziękczynienia może mieć potężny, pozytywny wpływ na Twoje życie. Co ważne, jest ono na wyciągnięcie ręki i całkowicie za darmo (więcej o tym, dlaczego tak istotne jest codzienne dziękczynienie, pisałem w tym tekście). Czemu więc miałbyś nie spróbować już dzisiaj?

Jeśli chcesz podjąć to wyzwanie razem ze mną, wykonaj zdjęcie powodu Twojej wdzięczności (pamiętaj, to nie musi być nic skomplikowanego. Nie o umiejętności fotograficzne tutaj chodzi. Ważne, żeby fotka przedstawiała coś za co naprawdę jesteś Bogu wdzięczny). Opublikuj je w serwisie Instagram lub na Twitterze i koniecznie oznacz tagiem #30dniDziękczynienia. Wybrane zdjęcia zamieszczę na blogu w tekście podsumowującym wyzwanie.

Oto moja pierwsza fotografia dziękczynna – cudowny widok znad Jeziora Międzybrodzkiego (polecam gorąco każdemu), gdzie w miniony weekend miałem przyjemność uczestniczyć w rekolekcjach:

 

Jeśli nie chcesz dzielić się zdjęciami, to…. nie szkodzi. Najważniejsze, żebyś wykonał to zadanie dla siebie. Jeżeli przez 30 dni z rzędu znajdziesz jeden nowy powód do dziękczynienia Bogu, wyzwanie możesz uznać za zakończone pełnym sukcesem. Zachęcam jednak do publikowania „dziękczynnych” fotografii. Będzie to wspaniała pamiątka, do której powrócisz, kiedy tylko zechcesz.

Powoli do celu

Nawet jeśli jesteś przepełniony wdzięcznością, nie szukaj dróg na skróty. Nie rób 30 zdjęć jednego dnia. W tym wyzwaniu chodzi o regularność i codzienne odnajdywanie powodów do wdzięczności. Jeśli pominiesz jeden dzień, wydłuż wyzwanie o dwa dni. Im dłużej będziesz trwał w „nastawieniu na wdzięczność”, tym bardziej będziesz usatysfakcjonowany ze swojego życia i relacji z Bogiem. Powodzenia!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o