Zrób to samJak Zrobic Grzane Piwo?

Jak Zrobic Grzane Piwo?

Przez Redakcja

Grzane piwo to tradycyjny polski napój przyrządzany z przyprawami, cukrem i plastrami pomarańczy. Jest to idealny napój na chłodne zimowe wieczory. Aby uzyskać bardziej kremową wersję, dodaj żółtka jaj i podawaj na ciepło. Możesz również udekorować napój półksiężycem pomarańczy lub gałązką rozmarynu.

Podgrzej delikatnie piwo, ciągle mieszając, aby przyprawy się rozpuściły. Jeśli mieszanka jest zbyt gorąca, zmniejsz temperaturę. Możesz też dodać plasterki cytryny. Pozostaw mieszaninę na wolnym ogniu przez około 10 minut. Kiedy osiągnie odpowiednią temperaturę, podawaj ją z plasterkiem cytryny na wierzchu. Możesz też umieścić goździk w miąższu każdego plasterka cytryny, aby nadać mu bardziej świąteczny wygląd.

Niezależnie od tego, czy wolisz grzane piwo na zimno, czy na ciepło, jest ono doskonałym wyborem na zimowe święta. Ten tradycyjny napój był popularny w XV-XVIII wieku, ale wielu Amerykanów nie zna tej koncepcji. Pierwotnie piwo pito w temperaturze otoczenia, a proces grzania polegał na moczeniu go w cukrze i przyprawach.

Grzane piwo to pyszny zimowy rozgrzewacz, który można przygotować w domu. Można je podać od razu lub gotować przez kilka godzin. Podając je, pamiętaj, żeby nie mieszać mieszanki podczas gotowania. Aby napój był mocniejszy, można dodać brandy. Możesz też dodać laski cynamonu, gałkę muszkatołową i anyż gwiazdkowy. Jeśli wolisz świeże przyprawy, użyj ich zamiast suszonych.

Po zahartowaniu mieszanki żółtek, czas dodać ciepłe piwo do białek. Dzięki temu jajko nie będzie się rozpadać pod wpływem ciepła. Dodawaj powoli kilka łyżek piwa, cały czas mieszając. Kiedy mieszanina osiągnie pienistą konsystencję, przecedź grzane piwo, aby usunąć cząstki jajka.

Grzane piwo jest popularnym napojem na chłodne zimowe dni i noce, a wielu piwowarów rzemieślniczych co roku tworzy jego własne sezonowe wersje. Na przykład Threshold Brewing and Blending wypuścił grzaną wersję tradycyjnego polskiego Grzańca, który jest podawany na ciepło lub na zimno. Z kolei Imperial Bottle Shop & Taproom ożywił swój pop-up GluBar. Z kolei Brothers Craft Brewing wypuści ciemne piwo leżakowane w beczkach z aromatem anyżu gwiaździstego.

Proces produkcji grzanego piwa jest prosty. Jest o wiele prostszy niż robienie eggnoga czy gorącego rumu z masłem. Możesz użyć kwaśnego piwa, aby nadać mu bardziej pikantny charakter. Dodaj trochę imbiru i przypraw, a otrzymasz niesamowity napój. Grzane piwo to świetny sposób na uczczenie sezonu świątecznego i rozgrzanie serca.

.

Oceń artykuł: Jak Zrobic Grzane Piwo?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy