NaprawaBłąd 651, jak naprawić?

Błąd 651, jak naprawić?

Przez Redakcja

Błąd 651 to problem występujący na komputerach z systemem Windows. Wskazuje, że próba połączenia z internetem nie powiodła się lub że istniejące połączenie zostało przerwane. Błąd ten może być spowodowany wieloma problemami, takimi jak uszkodzony plik rejestru, nieprawidłowo działający modem lub konflikt adresów IP. Powinieneś spróbować znaleźć rozwiązanie tego problemu w internecie.

Innym prostym sposobem naprawienia błędu 651 jest ponowne uruchomienie urządzenia. W tym celu otwórz MSCONFIG (System Configuration Utility) i usuń zaznaczenie opcji Tryb bezpieczny i Uruchamianie selektywne. Jeśli używasz modemu, wyłącz go po kilku minutach. Jeśli używasz połączenia bezpośredniego, odłącz kabel LAN od routera i zrestartuj urządzenie. To powinno rozwiązać problem.

Błąd 651 może być również spowodowany przez nieaktualny sterownik sieciowy. Upewnij się, że sterownik jest aktualny. Możesz też spróbować AutoTuningu, który ma za zadanie zoptymalizować wydajność TCP. Na koniec możesz spróbować zresetować połączenie dial-up. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz spróbować zainstalować nowy sterownik.

Niekiedy problem może dotyczyć modemu lub komputera. Jeśli to drugie, ponowne uruchomienie systemu i modemu powinno rozwiązać problem. Pamiętaj, aby zapisać wszystkie wykonane prace, ponieważ proces ten może potrwać do 30 sekund. Jeśli problem nadal występuje, możesz również spróbować odłączyć modem i podłączyć go prawidłowo. Aby ponownie uruchomić komputer, musisz odczekać 30 sekund przed zamknięciem systemu Windows.

Możesz także wyłączyć funkcję AutoTuning w systemie Windows. Funkcja ta pomaga monitorować przepustowość sieci i opóźnienia aplikacji. Jednak ta funkcja może spowodować, że podczas jej używania na komputerze pojawi się błąd 651. Należy więc wyłączyć funkcję automatycznego dostrajania, jeśli chcesz naprawić błąd 651 w systemie Windows.

Błąd 651 jest często spotykanym komunikatem o błędzie w systemie Windows. Zazwyczaj jest wyświetlany jako specyficzny komunikat o błędzie, taki jak „Connection failed with error 651”. Znany jest także jako Connection Failed With Error 651. Pojawia się, gdy próbujesz połączyć się z Internetem za pomocą połączenia PPPoE.

Błąd 651 może również wystąpić, gdy próbujesz połączyć się z Internetem za pomocą modemu. Możesz zauważyć ten komunikat o błędzie w zasobniku systemowym podczas próby załadowania strony lub uruchomienia aplikacji. W niektórych przypadkach może to być spowodowane problemem ze sterownikiem karty sieciowej.

Jeśli nadal napotykasz ten błąd, powinieneś zrestartować komputer. Innym sposobem naprawienia błędu 651 jest wyłączenie automatycznego dostrajania w routerze. Możesz także wyłączyć protokół IPv6. Po wyłączeniu funkcji automatycznego dostrajania zrestartuj połączenie internetowe. Często problem nie wynika ze sterowników, ale z danych dotyczących połączenia internetowego, które otrzymujesz.

Oceń artykuł: Błąd 651, jak naprawić?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy