NaprawaJak naprawić głośnik w laptopie?

Jak naprawić głośnik w laptopie?

Przez Redakcja

Pierwszym krokiem do naprawy głośników w laptopie jest ustalenie, co jest przyczyną ich nieprawidłowego działania. Jeśli głośniki nie działają, być może trzeba będzie wymienić płytę audio. Możesz ją znaleźć w sklepie z częściami zamiennymi. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz wymienić głośnik.

Możesz także spróbować podłączyć słuchawki lub urządzenie audio USB. Czasami głośniki w laptopie nie działają poprawnie, ponieważ system Windows kieruje dźwięk do niewłaściwego urządzenia wyjściowego. W takim przypadku musisz użyć innego sterownika audio USB. W przeciwnym razie może być konieczne zabranie laptopa do warsztatu elektronicznego w celu uzyskania dalszej pomocy.

Innym częstym powodem, dla którego głośniki w laptopie nie działają, są poluzowane styki. Te luźne styki znajdują się zwykle przy gnieździe słuchawkowym i głośniku. Zazwyczaj proste naciśnięcie w jednym z tych dwóch miejsc spowoduje przerwanie styku. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz wymienić gniazdo słuchawkowe lub ponownie przylutować przewody głośnika.

Jeśli wypróbowałeś już powyższe kroki, ale nadal nie rozwiązałeś problemu, możesz spróbować zaktualizować sterowniki karty dźwiękowej. Możesz też spróbować zmienić ustawienia głośności w laptopie. Niektóre laptopy mają zakładkę głośności na pasku zadań, która umożliwia zmianę głośności głośnika. Po wykonaniu tych czynności zrestartuj laptopa, aby sprawdzić, czy nadal działa.

Po aktualizacji sterownika audio może być konieczne zresetowanie laptopa. To może tymczasowo rozwiązać problem. Jeśli to nie zadziała, spróbuj podłączyć słuchawki i słuchać przez nie dźwięku. Jeśli nadal nie działają, prawdopodobnie masz fizyczny problem z głośnikami. Jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać problemu w ten sposób, powinieneś skonsultować się ze specjalistą.

W niektórych przypadkach użytkownicy laptopów przypadkowo wyciszyli swoje głośniki. Jest to częsty problem, który można łatwo rozwiązać. W zależności od systemu operacyjnego możesz albo wyciszyć głośniki, albo użyć słuchawek. Jeśli nie masz słuchawek, pożycz parę słuchawek i podłącz je do laptopa. Dzięki temu dźwięk nie będzie wyciszany przez inne aplikacje.

Problemy z dźwiękiem w laptopie mogą wynikać z kilku różnych przyczyn. Mogą być spowodowane wadliwym sterownikiem audio, wadliwym głośnikiem lub innym urządzeniem sprzętowym. W większości przypadków problem pojawia się po aktualizacji sterowników. Najprostszym sposobem rozwiązania problemu jest przeprowadzenie procedury rozwiązywania problemów ze sprzętem i oprogramowaniem.

Innym sposobem rozwiązania problemu jest aktualizacja sterowników urządzenia audio. Można to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy na urządzeniu dźwiękowym i wybierając Właściwości. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować zmienić format dźwięku na bardziej odpowiedni.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić głośnik w laptopie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy