NaprawaJak naprawić matrycę w laptopie?

Jak naprawić matrycę w laptopie?

Przez Redakcja

Często pierwszym krokiem w naprawie laptopa jest usunięcie matrycy ekranu. Niektóre modele laptopów muszą być całkowicie rozmontowane, aby wykonać tę naprawę, podczas gdy inne wymagają jedynie otwarcia i zdjęcia obudowy ochronnej. Jednak w przypadku większości modeli te czynności będą minimalnym kłopotem. Wszystko, co jest potrzebne, to śrubokręt krzyżakowy i umiejętność odkręcenia kilku śrub.

Aby zdjąć matrycę, najpierw zdejmij ekran, podnosząc ramkę na środku. Są tam dwie śruby, które trzymają ramkę na miejscu. Po tym powinieneś być w stanie odkręcić ekran. Następnie możesz ostrożnie wyciągnąć powłokę ochronną z matrycy. Jeśli jest ona uszkodzona, być może będziesz musiał wymienić ekran. Na szczęście wymiana ekranu wymaga tylko niewielkiego nakładu czasu i doświadczenia.

Jeśli nie jesteś technikiem komputerowym, możesz spróbować naprawić matrycę samodzielnie, używając zewnętrznego monitora. Zewnętrzny monitor pozwoli Ci sprawdzić, czy jest problem z ekranem laptopa. Jeśli ekran nie działa prawidłowo, prawdopodobnie winna jest karta graficzna. Jeśli podświetlenie miga, jest to również oznaka wadliwej przetwornicy.

W laptopie, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problemu, możesz skontaktować się z centrum serwisowym lub warsztatem naprawczym. Centra naprawcze mogą pomóc Ci w procesie wymiany matrycy. Być może będziesz w stanie samodzielnie naprawić ekran, korzystając z lekcji w szkole mistrzowskiej.

Oceń artykuł: Jak naprawić matrycę w laptopie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy