NaprawaJak naprawić mikrofon w laptopie?

Jak naprawić mikrofon w laptopie?

Przez Redakcja

Czasami mikrofon w laptopie nie działa, ale są sposoby, by to naprawić. Po pierwsze, sprawdź fizyczne połączenie. Jeśli gniazdo mikrofonu jest luźne lub nie jest zabezpieczone, spróbuj podłączyć kabel mikrofonu w odpowiednie miejsce. Możesz również sprawdzić kolor gniazda mikrofonu, który zazwyczaj jest różowy.

Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować innej metody, a mianowicie otworzyć ustawienia audio. Aby to zrobić, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę mikrofonu i wybierz „Otwórz ustawienia dźwięku”. Teraz możesz przewinąć w dół do opcji „Testuj mikrofon” i kliknąć „Rozwiąż problem”. Proces rozwiązywania problemów wykryje problem z mikrofonem, a następnie spróbuje go rozwiązać.

Jeśli to nie zadziała, możesz również spróbować przeinstalować sterownik mikrofonu. Powinieneś wybrać wersję Pro tego programu, który przeskanuje komputer w poszukiwaniu problematycznych sterowników. Następnie możesz ręcznie zaktualizować sterownik lub przeprowadzić automatyczną reinstalację sterownika. Po wykonaniu tych czynności powinieneś móc ponownie korzystać z mikrofonu.

Niekiedy może to być prosty problem fizyczny, taki jak uszkodzony mikrofon. Czasami mikrofon nie działa, ponieważ nie ma najnowszych sterowników. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego sterownika mikrofonu dla swojego laptopa, spróbuj ponownie uruchomić komputer i spróbować ponownie. Jeśli nadal nie działa, być może będziesz musiał otworzyć laptopa, aby zdiagnozować problem.

Po wykonaniu tej czynności powinieneś wypróbować inne porty mikrofonu w laptopie. Aby wypróbować inny mikrofon, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności i wybierz Urządzenia nagrywające. Kliknij na właściwy mikrofon i zauważ, że poziom dźwięku reaguje na dźwięk. Możesz też wypróbować narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem.

Przejdź do Panelu sterowania i kliknij Sprzęt i dźwięk. Zobaczysz przycisk włączania mikrofonu. Kliknij ten przycisk, aby włączyć mikrofon w innych aplikacjach. Kiedy mikrofon jest już włączony, możesz otworzyć właściwości mikrofonu. Następnie we właściwościach możesz dostosować poziom mikrofonu.

Innym sposobem naprawy mikrofonu w laptopie jest aktualizacja sterowników audio. System Windows ma wbudowany program rozwiązywania problemów z nagrywaniem dźwięku, który może rozwiązać różne problemy związane z usługą audio. Narzędzie sprawdza stan sterownika urządzenia audio oraz usługi audio i oferuje odpowiednie rozwiązania.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić mikrofon w laptopie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy