NaprawaJak naprawić roletę dzień noc?

Jak naprawić roletę dzień noc?

Przez Redakcja

Jeśli sznurki w twojej rolecie nocnej pękły lub poluzowały się, możesz zrobić kilka rzeczy, żeby to naprawić. Możesz wymienić całą roletę lub po prostu rozwiązać problem u jego źródła. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest odwiązanie sznurków od ich końców. Jeśli nie możesz rozwiązać sznurków, możesz poluzować śruby po bokach, które je trzymają. Zapobiegnie to wypadaniu sznurków przez otwory w rolecie. Nie dokręcaj zbyt mocno sznurków, bo je uszkodzisz.

Nocna ślepota może być spowodowana dużą krótkowzrocznością (myopia). Jest to powszechny problem, który powoduje pogorszenie widzenia w słabym świetle. Może to prowadzić do wypadków, spadku pewności siebie i innych problemów. Może być również spowodowana chorobą lub traumatycznym przeżyciem.

Nie ma lekarstwa na ślepotę nocną, ale możesz zmniejszyć swoje ryzyko, jedząc dużo pokarmów bogatych w witaminę A. Należą do nich jajka, żółto-zielone warzywa, papryka i szpinak. Możesz również odwiedzić swojego optometrystę, jeśli niepokoi Cię ta przypadłość.

Jeśli Twój wzrok jest poważnie osłabiony, możesz potrzebować pomocy medycznej. Nocna ślepota może powodować trudności z prowadzeniem samochodu w nocy lub z wyraźnym widzeniem w słabym świetle. Może też ograniczać Twoją zdolność do funkcjonowania w warunkach słabego oświetlenia, w tym w restauracjach. Z tego powodu powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza, aby sprawdzić, co jest nie tak z twoimi oczami.

Jeśli choroba jest spowodowana wadą refrakcji, leczenie ślepoty nocnej będzie inne. Twój okulista przepisze ci nową parę okularów lub soczewek kontaktowych, ewentualnie będziesz musiał poddać się operacji. Jeżeli przyczyną problemu jest zaćma, możesz rozważyć przyjmowanie suplementu z witaminą A. Możesz też zmienić styl życia. Możesz też zmienić swój styl życia lub plan zajęć, aby zrekompensować sobie ten stan.

Nocna ślepota może być również spowodowana niedoborem witamin, ale większość ludzi w krajach rozwiniętych nie cierpi na tę przypadłość. Na szczęście wiele produktów spożywczych jest bogatych w witaminę A.

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz na ślepotę nocną, lekarz przeprowadzi dokładne badanie wzroku i zbierze szczegółowy wywiad. Lekarz może również chcieć zbadać Twoją krew na obecność witaminy A i poziom glukozy. Lekarz może wtedy przepisać odpowiednie leki, które skorygują Twój wzrok i zapobiegną dalszym komplikacjom. Możesz nawet poprawić swoje widzenie w nocy, nosząc w ciągu dnia soczewki korekcyjne.

Oceń artykuł: Jak naprawić roletę dzień noc?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy