NaprawaJak naprawić uginające się panele?

Jak naprawić uginające się panele?

Przez Redakcja

Pierwszym krokiem w naprawie zwisających paneli jest zidentyfikowanie źródła problemu i określenie najlepszego rozwiązania. Większość zwisających paneli jest spowodowana brakiem podparcia. Jeżeli panel nie jest uszkodzony, możesz użyć śruby, aby go przesunąć. Możesz też spróbować zmierzyć za pomocą poziomicy wysokość zwisającego panelu i podparcia.

Możesz zauważyć zwisającą płytę, ponieważ sufit przecieka. W takim przypadku możesz usunąć płytę, która uległa uszkodzeniu i zastąpić ją nową. Jest to umiarkowanie trudne zadanie, ale pozwoli Ci uzyskać czysty sufit. Kiedy już to zrobisz, możesz przystąpić do wymiany płyt sufitowych.

Innym sposobem na naprawienie zwisających płyt jest wywiercenie otworu w tynku i zastąpienie go łatą gipsową. Przywróci to strukturę ściany i sprawi, że znów będzie wyglądać jak nowa. Musisz jednak bardzo uważać, żeby nie uszkodzić tynku. Łatwo go uszkodzić i może się to skończyć zerwaniem tynku.

Zwisające panele sufitowe mogą być również spowodowane przez siatkę podtrzymującą sufit podwieszany. Wilgoć w suficie osłabi wiązania między włóknami w panelu. Zwisający panel można łatwo wymienić, ale zwisający ruszt będzie wymagał wymiany całej konstrukcji. Zwiotczały ruszt jest trudniejszy do naprawienia, ponieważ jego konstrukcja nie jest tak sztywna jak w przypadku paneli. Profesjonalista może być w stanie wykryć problem i zaproponować rozwiązanie, które przywróci sufitowi dobry wygląd.

Możesz rozważyć zainstalowanie listew lub wsporników, które utrzymają arkusz płyty gipsowej w płaskiej pozycji. Kiedy płyta gipsowa będzie już płaska, klej pod nią powinien zostać ponownie nałożony od strony wnęki sufitu. Następnie trzeba będzie zamontować wkręty, które przytrzymają płyty na miejscu. Prawidłowy proces montażu wymaga podstawowej wiedzy o budownictwie i konstrukcji nośnej.

Oceń artykuł: Jak naprawić uginające się panele?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy