NaprawaJak naprawić zepsuty spray?

Jak naprawić zepsuty spray?

Przez Redakcja

Zepsuty opryskiwacz może być frustrujący, ale nie jest niemożliwy do naprawienia. Na szczęście jest kilka rzeczy, których możesz spróbować, a wszystkie wymagają użycia prostych narzędzi. Po pierwsze, upewnij się, że butelka nie jest uszkodzona. Dysza może być zatkana, uszczelka tłoka może być uszkodzona lub długość rurki może nie sięgać do płynu. Jeżeli żadna z tych rzeczy nie ma miejsca, możesz spróbować wyczyścić butelkę.

Innym sposobem naprawy uszkodzonego pojemnika z rozpylaczem jest wymiana siłownika. Siłownik znajduje się w górnej części puszki i jest wykonany z cienkiego tworzywa sztucznego. Zamienny siłownik do puszki możesz kupić w sklepie z narzędziami lub użyć końcówki z innej puszki tego samego typu. Możesz też spróbować włożyć w otwór szpilkę lub igłę.

Niekiedy problem zatkanej dyszy można rozwiązać, potrząsając nią. Spowoduje to uwolnienie uwięzionej cieczy i pomoże dyszy rozpylać ją w odpowiedniej temperaturze. Na szczęście zatkane dysze nie są tak powszechne, jak mogłoby się wydawać. Większość zatkań można łatwo naprawić.

Jeśli dyszy nie da się wyjąć, możesz spróbować zamoczyć puszkę w gorącej wodzie. Ciepło wody pomoże uwolnić to, co zatkało otwór. Upewnij się, że używasz do tego celu jednorazowego kubka. Dyszę należy moczyć przez co najmniej pięć minut. Po tym czasie powinieneś ją wysuszyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a następnie umieścić ją z powrotem na pojemniku z rozpylaczem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy rozpylać na zewnątrz w dobrze wentylowanym miejscu.

Oceń artykuł: Jak naprawić zepsuty spray?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy