NaprawaDziura w bucie od palca jak naprawić?

Dziura w bucie od palca jak naprawić?

Przez Redakcja

Dziura w ulubionym bucie Nike może być bardzo frustrująca, ale na szczęście istnieje kilka szybkich i łatwych sposobów na jej załatanie. Po pierwsze, określ rozmiar dziury. Jeśli jest duża, być może będziesz musiał użyć kleju lub łatki, żeby ją załatać. Jeśli dziura jest mała, być może uda Ci się ją samodzielnie zszyć. W przeciwnym razie będziesz musiał odciąć nadmiar materiału wokół dziury i użyć części sznurowadła do zszycia buta. Możesz też użyć bezbarwnego lakieru do paznokci na końcu sznurowadła, aby wzmocnić naprawę.

Jeśli but jest wykonany ze skóry, możesz zatkać dziurę klejem do butów. Ta metoda jest szybka i łatwa, ale będziesz potrzebował mocnego kleju, który trzyma się skóry lub gumy. Po nałożeniu kleju musisz poczekać, aż wyschnie. Jeśli nie możesz czekać, aż klej wyschnie, możesz go załatać lub przyszyć.

Możesz też załatać dziurę, używając łatki do butów. Łatki te zamortyzują siłę nacisku palców. Możesz nawet dostosować łatki do koloru buta. Następnym krokiem jest noszenie butów z szerszym noskiem. Zapobiegnie to ponownemu tworzeniu się dziury.

Jest kilka częstych przyczyn powstawania dziur w butach. Jedną z nich jest nadmierna siła podczas zakładania butów. Może to spowodować zużycie wyściółki. Wyściółka jest zwykle zużyta wyżej, w okolicach kołnierza pięty i poniżej zapiętka. Tarcie spowodowane poślizgiem pięty również powoduje zużycie wyściółki.

Po znalezieniu odpowiedniego kleju do naprawy butów możesz użyć łatki do załatania dziury w bucie. Najlepiej użyć bawełnianej tkaniny, żeby nie wchłaniała brudu. Kiedy łatka wyschnie, utworzy cienką warstwę, która zapobiegnie wnikaniu brudu do wnętrza buta.

Innym popularnym sposobem załatania dziury w bucie jest użycie wyściełanych skarpet. Upewnij się, że wybierasz skarpety wysokiej jakości. Jeśli Twoje buty mają wyściełane skarpety, nie będziesz musiał naprawiać ich zbyt często. Jeśli jednak mieszkasz w gorącym klimacie, być może będziesz musiał wymieniać je częściej. Najlepszą obroną przed dziurami w bucie jest jednak kupowanie butów wykonanych z dobrej jakości materiałów.

Innym prostym i niedrogim sposobem na załatanie dziury w butach Vans jest założenie łatki zapobiegającej powstawaniu dziur. Można to zrobić łatwo i szybko. Możesz też użyć starej wkładki do buta deskorolkowego. Dzięki temu będziesz mógł załatać dziurę w butach Vans od wewnątrz.

.

Oceń artykuł: Dziura w bucie od palca jak naprawić?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy