NaprawaJak naprawić zdarte buty ze skóry?

Jak naprawić zdarte buty ze skóry?

Przez Redakcja

Jeśli Twój but ma rozdarcie, możesz użyć zestawu naprawczego, aby je załatać. Możesz go kupić w Internecie lub w lokalnym sklepie z artykułami do naprawy obuwia. Jeśli rozdarcie nie jest zbyt głębokie, możesz po prostu posmarować je kremem do skóry. Po wyschnięciu możesz zastosować neutralną pastę do butów, aby uzyskać równomierne wykończenie.

Skórzane buty są szczególnie podatne na zarysowania. Nie musisz ich jednak wyrzucać – możesz łatwo naprawić zadrapanie, używając odrobiny farby do skóry lub balsamu do odnawiania. Nałóż farbę na zadrapanie za pomocą miękkiej szmatki i wetrzyj ją w skórę okrężnymi ruchami. Możesz też użyć balsamu do naprawy rozdarcia.

Aby dokonać naprawy, musisz najpierw znaleźć kawałek skóry, który będzie nieco większy niż rozdarcie. Możesz kupić zestaw, który zawiera potrzebną łatkę, ale nie zawsze jest to konieczne. Zestaw naprawczy będzie zawierał także próbkę łaty, której możesz użyć, żeby sprawdzić, czy działa.

Przy naprawianiu butów skórzanych należy pamiętać, że materiał ten jest porowaty. Oznacza to, że olej i brud mogą zostać uwięzione w materiale. To zniszczy fakturę i barwnik skóry, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Aby wyglądały jak nowe, regularnie używaj odżywki do skóry.

Jeśli masz już zestaw naprawczy, możesz go użyć do poprawienia skórzanego paska do sandałów. Aby nałożyć łatę, najpierw oczyść miejsce wokół rozdarcia. Jeśli masz zapasowe włókna skórzane, użyj ich do oczyszczenia miejsca pracy. Następnie przeszlifuj krawędzie łaty, aby zapewnić lepszą przyczepność kleju. Po wyschnięciu łaty możesz wypolerować swój skórzany but, aby znów wyglądał świetnie.

Przy naprawie skórzanego buta możesz spróbować użyć materiału bazowego zamiast nowego skórzanego buta. Wytnij kawałek materiału, który będzie o 50% większy od rozdarcia. Upewnij się, że jest on płaski i znajduje się na środku pod rozdarciem. Po założeniu materiału bazowego możesz zastosować wypełniacz, który wypełni dziurę. Następnie możesz zastosować dopasowany kolorystycznie zestaw do naprawy skóry.

Po czyszczeniu powinieneś wysuszyć but suchą szmatką lub małym kawałkiem gazety. Co dwie godziny powinieneś wymieniać wilgotny papier lub ręcznik. Proces ten może trwać od dwóch godzin do kilku dni. Możesz też użyć suszarki do włosów do wysuszenia skóry.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić zdarte buty ze skóry?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy