NaprawaJak naprawić złamanego paznokcia?

Jak naprawić złamanego paznokcia?

Przez Redakcja

Jest kilka sposobów na naprawienie złamanego paznokcia bez jego uszkodzenia. Pierwsza metoda polega na użyciu kawałka taśmy jednostronnej. Ten rodzaj taśmy ma zazwyczaj delikatny klej, taki jak w przypadku folii prezentowej lub przezroczystej taśmy biurowej. Przyłóż taśmę do złamanego miejsca, ustawiając ją równomiernie i pocierając w kierunku rozdarcia. Jeśli masz poważne złamanie, może być potrzebny mocniejszy klej.

Innym sposobem naprawy złamanego paznokcia jest zastosowanie kleju do paznokci. Jest to prosty sposób na załatanie złamanego paznokcia. Jednak ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów paznokci, zwłaszcza tych o słabych i kruchych brzegach. W takich przypadkach powinieneś skonsultować się z dermatologiem. Możesz też spróbować użyć torebek z herbatą lub filtrów do kawy jako plastrów na złamany paznokieć.

Jeśli nie masz przezroczystego lakieru do paznokci, torebki z herbatą również mogą być użyte do pokrycia złamanego paznokcia. Nałożenie cienkiej warstwy kleju pomoże torebce z herbatą przylegać do złamanego paznokcia. Kiedy plaster przylega już do złamanego paznokcia, możesz go wypolerować pęsetą. Możesz też użyć kolorowego lakieru do paznokci, aby ukryć plaster.

Po oczyszczeniu rąk ważne jest, aby kawałek kleju do paznokci przepuścić pod ciepłą wodą, aby go zmiękczyć. Kruchość ułatwi Ci pracę z paznokciem. Następnie nałóż cienką warstwę kleju i wepchnij złamany kawałek paznokcia z powrotem do właściwej pozycji. Przytrzymaj go na miejscu przez około minutę, aby upewnić się, że jest bezpieczny. Następnie możesz wytrzeć nadmiar kleju wacikiem. Na koniec możesz nałożyć dwie cienkie warstwy bezbarwnego lakieru do paznokci.

Świeży manicure może poprawić Ci humor. Ale złamany paznokieć może sprawić, że dzień stanie się znacznie mniej przyjemny. Na szczęście złamany paznokieć można łatwo naprawić w domu i nie będzie Cię to kosztowało fortuny. Pamiętaj tylko, żeby używać odpowiednich narzędzi do jego naprawy. I nie zapominaj, że większość ludzi ma już podstawowe przybory potrzebne do naprawy złamanego paznokcia.

Torebki z herbatą są również przydatne jako substytut pudru do paznokci. Można je umieścić na kleju, kiedy jest on jeszcze mokry lub suchy. Po wyschnięciu torebkę z herbatą można usunąć za pomocą polerki. Jeśli ta metoda nie zadziała, najlepiej zastosować lakier do paznokci.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić złamanego paznokcia?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy