NaprawaJak naprawić dziurę w ścianie?

Jak naprawić dziurę w ścianie?

Przez Redakcja

W przypadku łatania dziur i pęknięć należy wykonać kilka podstawowych czynności. Pierwszym krokiem jest przygotowanie miejsca, które ma być załatane. Farba w sprayu dobrze sprawdza się w przypadku małych dziur i pęknięć w ścianach. Jednak większe dziury lub pęknięcia powinny być wypełnione materiałem mostkującym przed nałożeniem masy łatającej. Dobrym wyborem jest siatka z włókna szklanego, którą można kupić za mniej niż 2 dolary. Kiedy siatka z włókna szklanego wyschnie, nałóż na siebie krawędzie na około cal i dociśnij łatę do ściany.

Jeśli otwór jest większy niż cztery cale, trzeba będzie dodać nowy kawałek płyty gipsowej. Aby ułatwić sobie ten krok, możesz użyć szukacza kołków, aby zlokalizować kołki ścienne. Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie przymocować większość kabli i urządzeń. Możesz też użyć kwadratu stolarskiego do zaznaczenia kołków po obu stronach otworu.

Jeśli otwór jest większy niż cztery cale, będziesz potrzebował grubszego materiału na łatę. Możesz kupić czterocalową łatę z ocynkowanego metalu w Homax (3$) lub ośmiocalową za 4,25$. Łaty te nakłada się na ścianę trzema warstwami masy szpachlowej.

Przed pomalowaniem łaty upewnij się, że szpachla jest całkowicie sucha. Być może będziesz musiał ją przeszlifować, żeby była gładka i pozbawiona smug. Jeśli masz resztki farby, możesz nią poprawić naprawę. Możesz nawet pójść do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego i kupić żeton farby, który będzie pasował do oryginalnego koloru. Jednak ta metoda jest czasochłonna i może spowodować, że łata będzie wyglądać nie na miejscu i nieatrakcyjnie.

Przed rozpoczęciem naprawy suchej zabudowy powinieneś najpierw oczyścić otwór i usunąć wszelkie luźne cząstki lub kawałki pęknięć. Następnie przygotuj miejsce na łatę, szlifując je na gładko za pomocą klocka i kawałka drewna. Po oczyszczeniu otworu możesz nałożyć na łatę warstwę masy szpachlowej.

Możesz również użyć masy szpachlowej do łatania małych otworów w suchej zabudowie. Dobrze sprawdzi się pasta do szpachlowania lub masa szpachlowa do suchej zabudowy. Upewnij się, że łata całkowicie pasuje do otworu. Łata do suchej zabudowy powinna być dwa razy większa od otworu. Powinieneś też zakleić łatę taśmą do suchej zabudowy.

Naprawy suchej zabudowy mogą być prostym zadaniem dla majsterkowicza lub mogą być skomplikowane. Małe dziury można naprawić za pomocą małego zestawu do łatania, ale większe wymagają wymiany całej suchej zabudowy. Proces wymiany suchej zabudowy nie jest trudny, ale wymaga dużo pracy i odrobiny wiedzy z zakresu suchej zabudowy. Jeśli masz czas i cierpliwość do wykonania tego zadania, powinieneś być w stanie załatać dziurę w płycie gipsowo-kartonowej masą do suchej zabudowy i zakończyć pracę.

Oceń artykuł: Jak naprawić dziurę w ścianie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy