NaprawaJak naprawić kartę sd?

Jak naprawić kartę sd?

Przez Redakcja

Jeśli twoja karta SD przestaje działać, możesz zastanawiać się, jak ją naprawić. Karty te są notorycznie delikatne i łatwo się zginają, skręcają lub pękają. Kiedy tak się dzieje, małe metalowe styki wewnątrz karty mogą zostać źle ustawione. W większości przypadków jedynym rozwiązaniem jest wymiana karty.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie problemu. Możesz to zrobić, podłączając kartę SD do innego urządzenia. Możesz też spróbować naprawić ją za pomocą darmowego narzędzia do odzyskiwania danych. Po odzyskaniu danych możesz je zapisać na innym urządzeniu. To może być dobra alternatywa, jeśli karta SD nie działa.

Najpierw podłącz kartę SD do systemu komputerowego i poczekaj, aż ją wykryje. W systemie Windows otwórz Wiersz polecenia i upewnij się, że uruchamiasz go jako administrator. Wpisz polecenie „chkdsk”, aby sprawdzić, czy na karcie SD nie ma uszkodzonych sektorów. Być może będziesz musiał zrestartować komputer i ponownie podłączyć kartę SD, aby rozwiązać problem. Po wykonaniu tych czynności możesz użyć aplikacji Eksplorator Windows, aby sformatować kartę SD.

Następnie podłącz kartę SD do czytnika kart. Czytnik kart umożliwi Ci przeglądanie danych na karcie. Jeśli karta microSD nie jest rozpoznawana przez telefon, istnieje prawdopodobieństwo, że ma uszkodzone sektory lub wewnętrzne błędy. W takich przypadkach może być konieczne ponowne sformatowanie karty.

Jeśli karta SD nadal jest nieczytelna, musisz ją wyjąć i ponownie uruchomić komputer. Karta pamięci powinna zostać wykryta przez komputer i problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli ta metoda nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z producentem karty SD. Producenci kart SD oferują wiele rozwiązań i narzędzi do naprawy swoich nośników pamięci. Zapewniają także wsparcie dla swoich produktów.

Jeśli masz komputer Mac z wbudowanym czytnikiem kart SD, powinieneś uruchomić wbudowane narzędzie naprawcze w systemie macOS. Naprawi ono błędy karty SD w systemie macOS. Może to jednak spowodować utratę danych. Z tego powodu ważne jest wykonanie kopii zapasowej danych przed próbą użycia narzędzia pierwszej pomocy w macOS.

Jeśli karta SD nie pojawia się na komputerze, może to być spowodowane atakiem wirusa lub złośliwego oprogramowania. Jeśli karta jest fizycznie uszkodzona, być może będziesz musiał kupić nową kartę SD. Jeśli te rozwiązania nie przyniosą rezultatu, być może będziesz musiał sformatować kartę SD. Wtedy komputer rozpozna kartę SD.

Jeśli chcesz samodzielnie naprawić kartę SD, musisz najpierw zdiagnozować problem. Problem może być spowodowany wieloma kwestiami, w tym uszkodzonymi sektorami. Możliwe jest też, że masz uszkodzoną kartę pamięci. Może to być spowodowane wirusami lub nieaktualnymi sterownikami urządzenia. Istnieje jednak kilka prostych sposobów rozwiązania tego problemu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak naprawić kartę sd?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy