NaprawaJak naprawić pada ps4?

Jak naprawić pada ps4?

Przez Redakcja

Czasami zdarza się, że panel dotykowy w kontrolerze PlayStation 4 nie działa. Możesz to naprawić samodzielnie, przecierając go alkoholem i susząc. Możesz też skontaktować się z Zespołem Wsparcia PlayStation, aby uzyskać pomoc. Darlene Antonelli jest specjalistką od technologii w wikiHow. Uzyskała tytuł Master of Arts in Writing na Uniwersytecie Rowan, a jej praca dyplomowa dotyczyła społeczności internetowych.

Po pierwsze, musisz zdjąć kontroler z konsoli PlayStation 4. Do tego celu potrzebne jest małe narzędzie lub plastikowy szpikulec. Jeśli używasz DualShocka 4 pierwszej generacji, podważ obudowę kontrolera w pobliżu portu słuchawek i spustów. Następnie możesz zdjąć dolną część obudowy i odłączyć kable baterii i podświetlenia.

Kontroler PS4 ma przycisk resetowania, który musisz wcisnąć. Przycisk ten znajduje się w pobliżu przycisku L2. Naciśnij ten przycisk na około pięć sekund, a następnie go zwolnij. Kontroler uruchomi się ponownie, co nie spowoduje usunięcia Twoich danych. Proces ten może potrwać kilka minut, ale przywróci ustawienia fabryczne kontrolera. Kiedy to zrobisz, podłącz kontroler z powrotem i sprawdź, czy działa.

Innym sposobem naprawy kontrolera PlayStation 4 jest wymiana baterii. Czasami bateria jest wadliwa lub została uszkodzona przez przypadkowe błędy. Zła bateria może spowodować, że kontroler nie będzie się ładował. Jeśli kontroler jest nadal na gwarancji, możesz skontaktować się z firmą Sony lub sprzedawcą i zlecić wymianę kontrolera.

Jeśli kontroler się zaciął, być może uda Ci się go naprawić samodzielnie. Możesz spróbować odkręcić śruby z tyłu. Następnie możesz włożyć pęsetę w szew między kontrolerem a plecami. Zacznij od lewej strony kontrolera, a następnie przejdź do prawej.

Kabel do ładowania to kolejny potencjalny problem. Może być postrzępiony lub mieć nagromadzony brud i kurz we wtyczce. To zakłóca przepływ prądu. Możesz wymienić baterię na nową lub po prostu kupić nowy kontroler. Baterię można wymienić, ale być może trzeba będzie kupić nową, jeśli masz starszy model.

Port ładowania w PlayStation 4 jest podatny na kurz i zanieczyszczenia. Wyczyść go sprężonym powietrzem lub ściereczką z mikrofibry, aby pozbyć się kurzu. Jeśli port jest całkowicie zablokowany, być może będziesz musiał go wymienić. Port ładowania jest stosunkowo prosty do wymiany, ale najpierw należy go zdiagnozować.

Alternatywnie, jeśli kontroler nie działa z systemem PS4, spróbuj wyjąć kartę SIM. Następnie podłącz ponownie kontroler za pomocą kabla USB i przetestuj go. Jeśli kontroler nadal nie działa, możesz spróbować zresetować go w trybie bezpiecznym. Możesz też spróbować nacisnąć przycisk PS, aby go zrestartować.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak naprawić pada ps4?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy