NaprawaJak naprawić kokon ogrodowy?

Jak naprawić kokon ogrodowy?

Przez Redakcja

Kiedy motyle i inne owady składają jaja, tworzą kokon, który później wykorzystają do przezimowania i metamorfozy. W tym czasie w kokonie rozwijają się larwy. Po wykluciu z kokonu wyłania się z niego dorosły motyl. Aby chronić kokon i dorosłego motyla, powinieneś najpierw określić, do jakiego gatunku należy. Dzięki temu nie zaszkodzisz pożytecznym owadom.

Niektóre z tych owadów składają kokon, który można łatwo usunąć, pokrywając je musztardą. Gorczyca nie uszkadza roślin, ale uwięzi skaczące dżdżownice i wypchnie je na powierzchnię. Inną opcją jest obróbka termiczna. Zastosowanie w glebie przezroczystego plastiku do solaryzacji zniszczy kokony, ale musisz w tym celu poczekać, aż gleba osiągnie temperaturę 104 stopni F. Jeśli dzielisz się roślinami z innymi, pamiętaj, żeby przed przeniesieniem sprawdzić, czy nie ma w nich robaków. Powinieneś też kupować rośliny z gołym korzeniem, aby uniknąć rozprzestrzeniania się robaków na nowe rośliny.

Aby naprawić kokon, wykonaj poniższe kroki: Umieść kokon w dobrze zamaskowanym miejscu, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych. Jeśli to możliwe, umieść kokon na gałązce, która nie jest wystawiona na działanie słońca. Po zakończeniu pracy umieść kokon w tej samej orientacji, co poprzednio. Upewnij się, że używasz pistoletu do klejenia o niskiej temperaturze i trzymasz w opakowaniu proste szpilki, ponieważ klej może poparzyć delikatne palce. Pamiętaj też o użyciu rękawiczek podczas przenoszenia kokonów, ponieważ ich obudowy są bardzo delikatne i mogą pęknąć, jeśli nie będziesz się z nimi ostrożnie obchodzić.

Oceń artykuł: Jak naprawić kokon ogrodowy?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy