NaprawaJak naprawić krzesło rattanowe?

Jak naprawić krzesło rattanowe?

Przez Redakcja

Jeśli oparcie twojego krzesła rattanowego odpada, możesz użyć gwoździ, żeby je przymocować do krzesła. Packi są częścią projektu i powinny być tego samego typu, co reszta ramy krzesła. Lekko oszlifuj gwoździe, aby usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i inne materiały. Jeżeli gwoździe utknęły, możesz użyć młotka do ich usunięcia.

Możesz też kupić zestaw naprawczy do krzeseł rattanowych, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby naprawić uszkodzony fragment. Zestawy te zawierają instrukcje czyszczenia i klejenia. Po sklejeniu elementów możesz zeszlifować wszelkie nierówności przed pomalowaniem nowego krzesła.

Przed rozpoczęciem naprawy mebli rattanowych upewnij się, że dokładnie je wyczyściłeś. Najpierw namocz pasma rattanu w wodzie na około pół godziny. Dzięki temu staną się one bardziej elastyczne i łatwiej będzie z nimi pracować. Woda nie musi być ciepła – wystarczy jakakolwiek woda.

Jeśli zauważysz, że twoje krzesło rattanowe zaczyna wyglądać na zużyte i obwisłe, proces naprawy może być całkiem prosty. Aby to zrobić, najpierw usuń wszystkie luźne kawałki rattanu. Następnie posmaruj klejem lub żywicą epoksydową miejsce, które uległo uszkodzeniu. Gdy klej wyschnie, powtarzaj proces, aż krzesło rattanowe będzie w nieskazitelnym stanie.

Jeśli zauważysz, że trzciny w Twoim krześle wypadają, możesz je wymienić na nowe. Pamiętaj jednak, aby przed przystąpieniem do naprawy zawsze obejrzeć wzór splotu i przeciwległą stronę krzesła. Jeśli to możliwe, zrób zdjęcie części, w której stroik nie jest uszkodzony, i wykorzystaj je jako punkt odniesienia.

Po przycięciu taśmy z trzciny powinieneś upewnić się, że pokrywa ona rowek w tylnej części krzesła. Jeśli tak jest, możesz spróbować wcisnąć ją za pomocą klinów lub łopatki. Pamiętaj jednak, żeby nie naciskać zbyt mocno, bo taśma może pęknąć.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie naprawić krzesła rattanowego, warto zatrudnić do tego fachowca. Lokalny warsztat naprawy krzeseł powinien być w stanie szybko naprawić problem. The Chair Doctor w Grand Junction w Kolorado od ponad 18 lat zapewnia piękne renowacje i niemożliwe naprawy. Dzięki temu współpracowali z tysiącami zadowolonych klientów.

Oceń artykuł: Jak naprawić krzesło rattanowe?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy