NaprawaJak naprawić kurtkę puchową?

Jak naprawić kurtkę puchową?

Przez Redakcja

Jeśli masz kurtkę puchową, w której pojawiło się rozdarcie, być może nadszedł czas, aby nauczyć się ją naprawiać. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które możesz wypróbować. Jedną z pierwszych jest zrobienie łaty z taśmy naprawczej do sprzętu outdoorowego. Taśmy te są często dostępne w postaci gotowych łatek i są świetnym sposobem na załatanie kurtki puchowej. Pamiętaj, żeby przyciąć je do odpowiedniego rozmiaru i zaokrąglić krawędzie, a następnie przykleić do rozdarcia.

Inną metodą jest przyklejenie taśmy naprawczej do rozdartego miejsca. Najpierw potrzebujesz kawałka taśmy naprawczej, który będzie pasował do rozmiaru i koloru Twojej kurtki puchowej. Odklej podkład od łatki, a następnie umieść ją na rozdarciu. Mocno ją dociśnij. Możesz też użyć samoprzylepnej łatki naprawczej.

Innym sposobem naprawy kurtki puchowej jest zszycie rozdarcia igłą i nitką. Ta metoda jest oldschoolowa, ale nie zajmie Ci dużo czasu. Pamiętaj jednak o zachowaniu ostrożności podczas szycia, ponieważ prawdopodobnie będziesz rozrywać kurtkę podczas pracy. Nie zapominaj, że dzianiny zwykle mają małe dziurki. Dlatego ważne jest używanie najostrzejszej igły, jaką możesz znaleźć, oraz mocnej, ale cienkiej nici.

Powszechnym problemem w przypadku kurtek puchowych jest to, że puch ma tendencję do zbijania się wewnątrz podszewki kurtki. Jeśli tak się dzieje, to prawdopodobnie jest to spowodowane niewłaściwym suszeniem. Jeśli pierzesz kurtkę puchową, upewnij się, że jest prana w chłodnej wodzie. Możesz też użyć piłek do suszenia, aby spulchnić puch, co pomoże mu odzyskać sprężystość.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić kurtkę puchową?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy