NaprawaJak naprawić uchwyt SDS?

Jak naprawić uchwyt SDS?

Przez Redakcja

Uchwyt SDS może być trudny w użyciu, jeśli końcówka nie jest blokowana. Podczas wiercenia w murze ta cecha jest bardzo ważna. Bit jest blokowany przez łożysko kulkowe. Jeśli łożysko kulkowe zużyje się lub uszkodzi, może spowodować wypadnięcie wiertła z uchwytu. Aby je wymienić, możesz użyć małego śrubokręta, aby zdjąć gumową osłonę uchwytu. Następnie zsuń zewnętrzną tuleję uchwytu z wiertła.

Jeśli chcesz używać standardowych wierteł z uchwytem SDS, musisz kupić adapter. Adaptory nie są bardzo drogie i stanowią łatwiejszą i tańszą alternatywę dla zakupu nowej wiertarki. Należy jednak pamiętać, że nie można stosować zamiennie wierteł SDS plus i SDS max. Z tego powodu być może wkrótce będziesz musiał kupić nowe wiertło.

Wiercenie w betonie przy użyciu uchwytu SDS wymaga użycia wiertła z końcówką z węglików spiekanych. Wiertła te są używane do wiercenia w betonie i tworzenia ścieżek dla instalacji wodno-kanalizacyjnych. Podczas wiercenia w betonie ważne jest, aby podeprzeć wiertło stojakiem lub innym przedmiotem. W przeciwnym razie może dojść do nadmiernego nacisku na rowki wiertła, co spowoduje jego złamanie.

Uchwyt SDS został zaprojektowany tak, aby pewnie trzymać wiertło w miejscu. Pozwala to na szybsze i bardziej precyzyjne wiercenie. Uchwyt został zaprojektowany tak, aby utrzymać wiertło bezpiecznie na miejscu i zapobiec jego wysunięciu. Podczas gdy standardowe wiertło wymaga zaciśnięcia trzech szczęk wokół gładkiego trzonu, aby utrzymać go w miejscu, uchwyt SDS ma szczeliny umożliwiające ruch w pionie podczas wiercenia z użyciem młotka.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić uchwyt SDS?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy