NaprawaJak naprawić meble z płyty?

Jak naprawić meble z płyty?

Przez Redakcja

Meble z płyty mogą być trudne do naprawy, ale można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, możesz użyć frezarki i dłuta, aby zrobić wgłębienie w powierzchni płyty. Następnie nałóż bezbarwny klej epoksydowy i pozostaw do wyschnięcia. To wypełni otwór i sprawi, że płyta będzie wyglądać jak nowa.

Płyty mają ciekawe właściwości drewna, co sprawia, że są atrakcyjne w wyglądzie i dotyku. Różnią się znacznie pod względem wielkości, kształtu i sęków. Dlatego żadne dwa meble z płyt nie będą do siebie podobne. Dlatego przy zakupie płyty należy sprawdzić, czy nie ma na niej pęknięć lub innych niedoskonałości.

Jeśli Twoje płyty są bardzo grube, powinieneś użyć mocnych ram, aby zapobiec ich uginaniu się lub rozszczepianiu. Jeśli używasz frezarki, upewnij się, że ustawiasz blokadę głębokości, gdy wiertło dotyka drewna. Następnie możesz zacisnąć płyty i upewnić się, że rama jest stabilna. Możesz też użyć małych otworów pilotażowych, aby zabezpieczyć elementy.

Jeśli Twoje płyty są lekko skręcone, możesz rozważyć usunięcie lica. Można to zrobić za pomocą strugarek i podnośników, strugarek elektrycznych lub sań do frezowania. Zaletą tej metody jest to, że pozostawia ona solidną, jednoczęściową płytę. Jednak jest to dobre rozwiązanie tylko w przypadku niewielkich skręceń.

Jeśli nie możesz znaleźć profesjonalisty, który naprawi twoje meble z płyty, zawsze możesz skorzystać z metody „zrób to sam”. Możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Poza tym będziesz mieć pewność, że wykończenie jest wysokiej jakości. I chociaż proces ten nie jest łatwy, można go wykonać samodzielnie przy odrobinie staranności i wysiłku.

Innym częstym problemem z meblami są poluzowane łączenia. Wymaga to wymiany kołka w łączeniu. Może on być mocno zaklinowany w złączu, więc musisz go ostrożnie wyjąć i oczyścić. Zanim nałożysz nowy kołek, musisz go dobrze oczyścić i przeszlifować. Po wyczyszczeniu złącza nałóż klej na nowy kołek.

Jeśli pęknięcia w drewnianych meblach są niewielkie, możesz użyć żywicy epoksydowej Woodfill do wypełnienia szczeliny. Najlepiej jest nakładać żywicę równomiernie na powierzchnię. Poczekaj, aż żywica wyschnie, a następnie rozprowadź ją równomiernie. Do równomiernego rozprowadzenia materiału możesz użyć noża do padów lub małego młotka.

Oceń artykuł: Jak naprawić meble z płyty?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy