NaprawaJak naprawić opryskiwacz ręczny?

Jak naprawić opryskiwacz ręczny?

Przez Redakcja

Jest kilka typowych problemów, które możesz napotkać, używając opryskiwacza ręcznego. Po pierwsze, możesz mieć luźny wąż. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, dokręcając nakrętkę węża. Aby dokręcić nakrętkę, wciśnij wypustki na wężu w odpowiednie wycięcia na zbiorniku.

Innym częstym problemem jest to, że dysza opryskiwacza ręcznego nie wytwarza ciśnienia. W takiej sytuacji opryskiwacz nie może wytworzyć żadnego strumienia. Może to być frustrujące, ponieważ nie wiesz, dlaczego doszło do awarii. Aby rozwiązać ten problem, powinieneś najpierw poszukać możliwych przyczyn i rozwiązań. Gdy już wiesz, na czym polega problem, możesz przystąpić do naprawy opryskiwacza ręcznego.

Jeśli problem dotyczy węża, prawdopodobnie jest to spowodowane nieszczelnością pompy lub zbiornika. Możesz też spróbować namoczyć dyszę w alkoholu lub occie, co pomoże rozpuścić blokadę. Następnie spróbuj ponownie spryskać spryskiwaczem. Jeśli to nie zadziała, możesz kupić nowy w sklepie z narzędziami.

Najpierw musisz zdjąć mosiężny korek spryskiwacza. Po zdjęciu mosiężnej pokrywy wyjmij tłok po stronie spustu opryskiwacza. Następnie napełnij opryskiwacz do około połowy lub 3/4 pojemności. Następnie umieść pokrywę z powrotem na opryskiwaczu i pompuj go kilka razy. Kiedy pompa znów zacznie działać, odkręć dyszę na końcu pistoletu i przykręć plastikową przedłużkę. Po wykonaniu tych czynności opryskiwacz powinien działać prawidłowo.

Nieszczelny wąż w opryskiwaczu ręcznym może być spowodowany pękniętym o-ringiem. Jeśli wąż jest luźny, możesz go przeciąć nożem kuchennym. Następnie możesz zacisnąć go z powrotem na złączu i wymienić wąż. Nowe węże do opryskiwaczy są niedrogie i łatwo dostępne w sklepach z narzędziami. Możesz też kupić zestawy naprawcze zawierające części zamienne i dysze.

Innym częstym problemem związanym ze spryskiwaczem ręcznym jest uszkodzona uszczelka. W takim przypadku możesz kupić zestaw naprawczy zawierający zapasowe gumowe uszczelki do opryskiwacza ręcznego. Zestaw ten dostarczy Ci dwa zestawy uszczelek i dwa zestawy o-ringów dla różdżki i regulowanej dyszy polowej.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić opryskiwacz ręczny?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy