NaprawaJak naprawić pasek zadań?

Jak naprawić pasek zadań?

Przez Redakcja

Jeśli nie widzisz paska zadań na swoim komputerze z systemem Windows, jest kilka prostych rozwiązań. Po pierwsze, spróbuj dostosować ustawienia powiadomień. Najczęściej problem ten jest spowodowany przez aplikację, która wymaga uwagi. W takim przypadku ikona aplikacji pojawi się jako świecąca ikona w Zasobniku systemowym.

Problem ten może być również spowodowany przez aplikacje Sklepu Windows. Jeśli chcesz zapobiec temu zjawisku, możesz je wyłączyć. W ten sposób nadal będziesz mógł korzystać z paska zadań. Ponadto, jeśli pasek zadań nie działa, możesz spróbować zrestartować komputer. Problem zostanie wtedy rozwiązany. Możesz też sprawdzić, czy system Windows otrzymał jakieś ostatnie aktualizacje. Jeśli tak, to jest bardzo prawdopodobne, że problem został naprawiony.

Innym często stosowanym rozwiązaniem problemów z paskiem zadań jest uruchomienie Menedżera zadań. Narzędzie to można uruchomić, naciskając klawisze Ctrl+Shift+Esc. Menedżer zadań otworzy się i pokaże wszystkie procesy na twoim komputerze. Wybierz i zabij wszystkie procesy, które nie reagują. Dzięki temu odzyskasz dostęp do paska zadań i innych funkcji.

Alternatywnie możesz także wyłączyć funkcję blokowania paska zadań. W ten sposób będziesz mógł korzystać z trybu pełnoekranowego w dowolnej aplikacji. Jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do paska zadań, możesz spróbować ponownie uruchomić program Windows Explorer. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz spróbować uruchomić aplikację startową.

Innym rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie komputera. Spowoduje to ponowne załadowanie wszystkich aktywnych składników i usług. To rozwiązanie może zadziałać w Twoim przypadku. Ale może to być tylko tymczasowe rozwiązanie problemu. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować założyć nowe konto użytkownika. Użycie nowego konta użytkownika pozwoli na ponowne wyświetlenie paska zadań.

Jeśli nie możesz zobaczyć paska zadań na swoim komputerze z systemem Windows, jest to prawdopodobnie spowodowane uszkodzeniem plików systemowych. Możesz skorzystać z darmowego narzędzia oferowanego przez firmę Microsoft o nazwie System File Checker. Narzędzie to można uruchomić, naciskając klawisze Win+R lub klikając prawym przyciskiem myszy przycisk Start. Otworzy ono menu użytkownika i Wiersz poleceń (administrator) lub Windows PowerShell (administrator). Użycie tych narzędzi pomoże Ci rozwiązać wszelkie problemy związane z systemem na Twoim komputerze.

Innym prostym rozwiązaniem jest wyłączenie funkcji automatycznego ukrywania na pasku zadań. Po najechaniu myszą na pasek zadań powinien zostać wyświetlony pasek zadań systemu. Jeśli wyłączysz funkcję automatycznego ukrywania, możesz zapobiec zamrożeniu lub zmianie rozmiaru paska zadań. W ten sposób systemowy pasek zadań będzie znów działał.

Jest jeszcze kilka innych rozwiązań, które możesz wypróbować, aby naprawić brak paska zadań w systemie Windows 10. Pierwszą z nich jest zmiana rozdzielczości monitora. Możesz też spróbować podłączyć komputer do projektora. Dzięki temu ekran będzie wydawał się większy. Po wykonaniu tych czynności możesz ponownie uruchomić Eksploratora Windows, aby przywrócić pasek zadań.

Oceń artykuł: Jak naprawić pasek zadań?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy