Zrób to samJak Zrobić Kompas?

Jak Zrobić Kompas?

Przez Redakcja

Kompas to narzędzie magnetyczne służące do odnajdywania północy. Igła kompasu wskazuje biegun północny, ponieważ pole magnetyczne Ziemi jest skierowane w tym kierunku. Aby zrozumieć, jak działa kompas, pomyśl o Ziemi jak o magnesie sztabkowym. Biegun północny znajduje się na południowym końcu magnesu sztabkowego, a igła kompasu wskazuje ten kierunek.

Aby zrobić kompas, musisz najpierw namagnesować igłę tak, by wskazywała północ magnetyczną. Różni się ona od północy prawdziwej i jest różna w zależności od miejsca. Na mapach zazwyczaj jest podana deklinacja. Kiedy już namagnesujesz igłę, możesz przywiązać do jej środka prostą szpilkę.

Igłę kompasu można wykonać z różnych materiałów. Dobrze sprawdzają się żyletki, igły, agrafki i małe gwoździe. Możesz też spróbować użyć kawałka papieru. Igła musi być w stanie pociągnąć liść zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby zorientować go na północ-południe.

Pierwszy kompas został użyty w Chinach za czasów dynastii Song. W tym czasie ludzie zaczęli używać ich do nawigacji. W całej historii kompasy były używane do nawigacji. W czasach dynastii Song ludzie często ich używali. Wynalazek kompasu sięga czasów pierwszych cywilizacji. Kompas można zrobić w domu, używając prostych przedmiotów gospodarstwa domowego. Na przykład możesz zrobić kompas magnetyczny, używając starej igły do szycia. Innym rozwiązaniem jest korek, jeśli nie masz magnesu. Upewnij się tylko, że jest on suchy i czysty.

Po wykonaniu swojego tymczasowego kompasu możesz go użyć do wskazywania północy. Po wykonaniu kompasu magnetycznego możesz nim pokręcić, aby sprawdzić, jak reaguje na magnes znajdujący się w pobliżu. Jeśli kompas jest niestabilny, może nie być najlepszym sposobem na wykorzystanie go do nawigacji.

Pierwszym krokiem w tworzeniu kompasu jest umieszczenie niezbędnych materiałów w siatce 3 x 3. Kiedy już je masz, umieść pył z czerwonego kamienia i sztabki żelaza w pierwszym i drugim rzędzie, następnie w trzecim i czwartym. Po wykonaniu tych czynności powinieneś umieścić je w inwentarzu.

Kompasy wykorzystują naturalną siłę magnetyzmu, która jest znana ludziom od tysięcy lat. W rzeczywistości dwa magnesy umieszczone blisko siebie ustawią się w jednej linii. Dzięki temu kompas może prowadzić użytkownika przez świat. Pole magnetyczne Ziemi jest tak silne, że może nawet sprawić, że przedmioty zawisną w powietrzu!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak Zrobić Kompas?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy