NaprawaJak naprawić taśmę led?

Jak naprawić taśmę led?

Przez Redakcja

Aby naprawić uszkodzony lub wadliwy pasek LED, najpierw wyjmij stary pasek ze złącza. Przetnij ją w kierunku przeciwnym do długości, którą pierwotnie zmierzyłeś. W ten sposób odsłonisz miedziane wypustki na diodach LED. Jeżeli przetniesz taśmę w niewłaściwy sposób, diody LED stracą część swojej funkcjonalności. Wyczyść pasek alkoholem lub środkiem czyszczącym na bazie cytrusów. Następnie umieść go ponownie, używając taśmy dwustronnej.

Jeśli nie jesteś pewien przyczyny, możesz sprawdzić spadek napięcia. Sprawdź, czy napięcie maleje, gdy pasek LED oddala się od źródła zasilania. Jeśli tak nie jest, problem leży prawdopodobnie w zasilaczu. Jeśli tak, możesz go wymienić. Po wykluczeniu uszkodzonej taśmy sprawdź, czy jej okablowanie jest prawidłowo rozdzielone.

Innym sposobem na naprawienie uszkodzonej taśmy LED jest ponowne zamontowanie diod w jednej sekcji. W niektórych przypadkach diody w jednej sekcji mogły się poluzować z powodu wady fabrycznej lub uszkodzenia mechanicznego podczas montażu. Możesz spróbować ponownie podgrzać połączenia lutowane, ale jeśli nie masz doświadczenia w tym procesie, być może będziesz musiał skontaktować się z właścicielem sklepu.

Przed rozpoczęciem naprawy taśmy LED upewnij się, że diody są w pełni naładowane. Zapobiegnie to ich uszkodzeniu podczas naprawy. Sprawdź napięcie diod LED, podłączając ich męski koniec do źródła zasilania. Kiedy wszystko zostanie sprawdzone, możesz przystąpić do naprawy.

Jeśli diody LED nie wyświetlają właściwych kolorów, problemem może być źródło zasilania. Ważne jest, aby sprawdzić, czy źródło zasilania ma odpowiednie parametry, aby zapobiec migotaniu diod. Jeśli nie jest, trzeba będzie wymienić całą taśmę. Po naprawieniu źródła zasilania listwa powinna znów działać.

Jeśli twoja listwa LED nadal nie chce się włączyć, prawdopodobnie jej styki nie są prawidłowo podłączone. Jest to podobne do podłączania telefonu komórkowego do gniazdka – niewłaściwe styki mogą spowodować, że listwa nie będzie reagować. W obu przypadkach musisz ponownie podłączyć styki. Jeśli pasek LED nie ma wadliwego połączenia, przyczyną może być uszkodzony pin.

Inną częstą przyczyną awarii paska ledowego jest luźne okablowanie. Musisz upewnić się, że wszystkie przewody są zabezpieczone i szczelne. Niewystarczająca ilość taśmy dwustronnej może spowodować migotanie paska. Inną przyczyną jest wadliwa bateria. Aby tego uniknąć, sprawdź baterie i połączenia rezystorów.

Jeśli źle przytniesz pasek, możesz go uszkodzić. Może to spowodować, że nie będzie się nadawał do użytku, dlatego ważne jest, aby dokładnie go zmierzyć. Producent pasków umieszcza swoje logo nożyczek na części, którą można przeciąć.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić taśmę led?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy