NaprawaJak naprawić zamek w spodniach?

Jak naprawić zamek w spodniach?

Przez Redakcja

Czasami zamki błyskawiczne zacinają się w niewłaściwym miejscu. W takich sytuacjach możesz naprawić zamek, używając agrafki. Upewnij się tylko, że nie pokłujesz się agrafką i użyjesz jej w miejscu, w którym nie będzie stanowiła zagrożenia.

Przed przystąpieniem do naprawy powinieneś najpierw obejrzeć zamek, aby upewnić się, że nie popełniasz błędu. Najlepiej będzie, jeśli zrobisz zdjęcie suwaka, żeby mieć pewność, że wiesz dokładnie, jak wygląda. Gdy już znajdziesz właściwe miejsce, rozepnij szwy w talii i korpusie ubrania, a następnie uwolnij martwy zamek. Jeśli zamek ma osłonę na muchy, musisz ją najpierw usunąć. Umożliwi to włożenie nowego zamka.

Jeśli zamek nie jest widoczny, możesz go naprawić za pomocą maszyny do szycia. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest nie wywieranie zbyt dużego nacisku na zamek podczas zakładania i zdejmowania ubrania. W nagłych wypadkach możesz użyć gumki lub breloczka do kluczy, aby podtrzymać go podczas szycia.

Jeśli nie możesz znaleźć oryginalnego zamka, możesz go zastąpić, kupując nowy. Upewnij się, że wybierasz nowy zamek o tej samej długości i z tego samego materiału. Podczas wymiany zamka należy uważać, żeby nie uszkodzić górnych szwów dżinsów. Nie zapomnij też użyć szczypiec, żeby dokręcić suwak na zębach zamka.

Zamek błyskawiczny jest niezbędnym elementem ubrania, który pomaga nam w nim wejść i wyjść. Czasami jednak może się zepsuć, czyniąc ubranie bezużytecznym. Na szczęście zestaw do naprawy zamka błyskawicznego pomoże Ci wymienić uszkodzone części. Zestaw powinien zawierać narzędzia do szycia, mały śrubokręt płaski i maszynę do szycia.

Jeśli nie możesz naprawić zamka, bo ząbki są przekrzywione, zawsze możesz użyć szczypiec, aby dokręcić suwak. Następnie możesz spróbować umieścić suwak z powrotem na szynie. Po wykonaniu tej czynności możesz użyć agrafki lub kółka do kluczy, aby zapobiec rozpinaniu się suwaka.

Spinacz do papieru może być również użyty do naprawy zepsutego suwaka, gdy nie masz czasu naprawić go w sklepie. Należy jednak uważać, żeby nie użyć zbyt dużej siły. Jeśli zauważysz, że ciągniesz zbyt mocno, przestań. Możesz spowodować rozerwanie zamka błyskawicznego.

Alternatywnie możesz wymienić uszkodzony ściągacz, wsuwając nowy na ząbki. Najlepsze w tej technice jest to, że nie wymaga ona wyrywania zębów zamka. Zajmuje to tylko kilka minut. I nie musisz być ekspertem, żeby naprawić zamek – wystarczy kilka narzędzi i szczypce.

.

Oceń artykuł: Jak naprawić zamek w spodniach?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy