Zrób to samJak Zrobić Sos Pomidorowy Do Pizzy?

Jak Zrobić Sos Pomidorowy Do Pizzy?

Przez Redakcja

Prosty sos pomidorowy można zrobić, siekając pomidory do uzyskania gładkiego przecieru. Możesz użyć świeżych lub rozgniecionych pomidorów. Jeśli nie masz świeżych pomidorów, możesz zastąpić je pastą pomidorową. Możesz też dodać zioła, płatki czerwonej papryki i ser parmezan lub romański. Aby uzyskać bardziej wyrazisty smak, dodaj więcej koncentratu pomidorowego lub zmniejsz jego ilość, aby uzyskać rzadszy sos.

Jeśli używasz pomidorów z puszki, upewnij się, że są bardzo dojrzałe. Możesz również dodać do sosu 1/2 łyżeczki cebuli w proszku lub czosnku w proszku. Możesz również pominąć świeżą cebulę, ale możesz dodać dodatkowe zioła, aby zrekompensować brak smaku. Możesz użyć dowolnej odmiany pomidorów z puszki.

Możesz również dodać do sosu anchois, aby uzyskać pyszny smak umami. Sardele są powszechnie używane w wielu pysznych potrawach i można je przechowywać w lodówce przez około tydzień. Możesz je również zamrozić w kostkach lodu i przechowywać w zamrażarce do 8 tygodni.

Prosty sos można zrobić w kilka minut. Jeśli robisz sos do pizzy, najlepiej przygotować go w szczycie sezonu na pomidory. Najlepsze pomidory do sosu do pizzy to pomidory San Marzano z San Marzano we Włoszech, które są uprawiane na wulkanicznej glebie Wezuwiusza. Pomidory San Marzano można znaleźć w większości supermarketów. Pomidory te są jasnoczerwone i zawierają mniej wody niż inne rodzaje pomidorów. Zawierają też bardzo mało nasion.

Wspaniały sos pomidorowy jest łatwy do zrobienia i składa się tylko z trzech składników: pomidorów, bazylii i oliwy z oliwek. Możesz też użyć całych pomidorów z puszki, które mają stały smak. Jednak sos domowej roboty pozwala Ci zmieniać smaki według własnego uznania. W ten sposób możesz stworzyć pizzę o niepowtarzalnym smaku.

Pomidory są najbardziej podstawowym składnikiem pizzy, a podstawowy sos można szybko i łatwo przygotować w domu. Niektóre przepisy wymagają dodania cukru, który może pomóc zrównoważyć kwaśny lub gorzki smak. Możesz użyć od pół łyżeczki do półtorej łyżeczki.

Do przygotowania domowego sosu pomidorowego można również użyć świeżych pomidorów. Najlepiej używać całych, obranych pomidorów, ponieważ zachowują one więcej smaku. Rozkładają się też lepiej niż rozgniecione lub pokrojone w kostkę. Gotowy sos można zagęścić według własnych preferencji i smaku. Ten prosty przepis pozwoli Ci przygotować świeży sos pomidorowy bez zbędnego zamieszania.

Jeśli masz nadmiar sosu, możesz go zamrozić do wykorzystania w przyszłości. Jeśli nie masz czasu przygotować go od razu, możesz go odgrzać w małym garnku. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy gotować sos w najwyższej możliwej temperaturze.

.

Oceń artykuł: Jak Zrobić Sos Pomidorowy Do Pizzy?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy