NaprawaJak naprawić drzwi przesuwne w szafie?

Jak naprawić drzwi przesuwne w szafie?

Przez Redakcja

Często zdarza się, że drzwi przesuwne w szafie nie przesuwają się prawidłowo. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj nasmarować rolki drzwi szafy. Zwykły smar w aerozolu może załatwić sprawę. Możesz też kupić zapasowe rolki w centrach handlowych. Możesz też wyregulować śruby mocujące drzwi szafy, jeśli nie wiszą one równo.

Gdy już ustalisz, która część jest wadliwa, możesz przejść do jej wymiany. Najpierw zdejmij stare drzwi szafy. Drzwi są zwykle utrzymywane w miejscu przez metalową lub plastikową prowadnicę. Możesz też wymienić prowadnice, jeśli są zużyte. Upewnij się, że nie używasz młotka ani śrubokręta do ich wymiany.

Sprawdź, czy rolki lub prowadnice nie są uszkodzone. Jeśli prowadnice mają pozrywane otwory na śruby, być może trzeba je dokręcić. Jeżeli prowadnice są całkowicie uszkodzone, będziesz musiał kupić nową część prowadnicy i zamontować nowe śruby. Na koniec sprawdź prowadnice i wzmocnienia drzwi szafy. Źródłem zacięć mogą być zabrudzone lub uszkodzone rolki lub prowadnice.

Jeśli drzwi do szafy są niesprawne, najprawdopodobniej przyczyną jest poluzowane kółko lub uszkodzone usztywnienie kółka. Możesz spróbować dokręcić śruby i upewnić się, że rolki są na swoim miejscu. Upewnij się też, że drzwi są ustawione równo i mają równą szczelinę. Jeśli tak nie jest, może być konieczne podniesienie lub opuszczenie jednej strony.

Jeśli nie czujesz się pewnie, naprawiając drzwi samodzielnie, możesz oddać je do fachowca. Jeśli drzwi są wykonane ze szkła lub litego drewna, mogą być niebezpieczne. W takich przypadkach powinieneś rozważyć wynajęcie profesjonalisty od naprawy szafy. Często naprawa zajmuje godzinę lub dwie.

Przesuwane drzwi szafy są łatwe do naprawienia, ale musisz sprawdzić, czy nic innego nie blokuje drzwi. Upewnij się też, że są to drzwi przesuwne, a nie kieszeniowe. Drzwi kieszonkowe wsuwają się w ścianę. Musisz sprawdzić i nasmarować szyny ślizgowe, aby zapobiec uszkodzeniu drzwi.

Po pierwsze, powinieneś wyregulować drzwi w pionie, lekko je podnosząc. Następnie ustaw drzwi pod kątem względem górnego toru. Nie ustawiaj ich pod kątem większym niż 15-30 stopni. Po ustawieniu drzwi pod kątem, popchnij je do góry, tak żeby zmieściły się w dolnym torze.

Drzwi do szafy bifold mogą wypadać z osi. Kiedy drzwi nie są prawidłowo ustawione, mogą rozszczepić drewno w miejscu, gdzie znajdują się kołki rozporowe. Jeśli tak się stanie, możesz zacisnąć lub przykleić drewno, aby drzwi przesuwały się prawidłowo. To rozwiąże problem na dobre.

Oceń artykuł: Jak naprawić drzwi przesuwne w szafie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy